Blog
błąd medyczny

Wyrok po śmierci pacjentki: lekarz i pielęgniarka nie nadzorowali chorej należycie

Wyrok po śmierci pacjentki: lekarz i pielęgniarka nie nadzorowali chorej należycie

Wyrok po śmierci pacjentki: lekarz i pielęgniarka nie nadzorowali chorej należycie

Autor: Echo Dnia/ bladmedyczny.net

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał dwuletni zakaz wykonywania zawodu, a także wyrok pozbawienia wolności na rok czasu w zawieszeniu dla lekarz Szpitala w Kozienicach w procesie o nieumyślne spowodowanie śmierci pacjentki.

W tym samym procesie drugą osobą oskarżoną była pielęgniarka, która razem z lekarzem opiekowała się ofiarą. Kobieta została skazana na rok i trzy miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata i otrzymała roczny zakaz wykonywania zawodu. Wyrok jest prawomocny.

Chodzi o o przypadek z 2012 roku. Wtedy 22-letnia kobieta ofiara wypadku drogowego i została przewieziona do szpitala w Kozienicach. Miała uraz brzucha, w czasie operacji lekarze usnęli jej śledzionę.

Po kilku godzinach od operacji pacjentka straciła przytomność, ustała też jej akcja serca. Była reanimowana, poddano ją ponownej operacji, podczas którego stwierdzono wewnętrzny krwotok. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Sprawa trafiła do prokuratury, a potem na sale sądowe. W uzasadnieniu sąd podał, że oskarżeni nie sprawowali właściwego nadzoru nad chorą.

Więcej: www.echodnia.eu

Gdzie szukać pomocy w przypadku błędu medycznego?

Jeśli ktoś z Twojej rodziny zmarł niespodziewanie w trakcie leczenia szpitalnego i masz powody, aby sądzić, że śmierć nastąpiła wskutek zaniedbania lekarza, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Pomożemy Ci ocenić, czy istnieją wystarczające dowody do wniesienia skargi przeciwko szpitalowi i lekarzowi za spowodowanie śmierci bliskiej Ci osoby.

Więcej o gromadzeniu dowodów w postaci dokumentacji medycznej

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!