Blog
błąd medyczny

Wrocław: odesłał pacjentkę z zawałem do domu, stanął przed sądem

Wrocław: odesłał pacjentkę z zawałem do domu, stanął przed sądem

Wrocław: odesłał pacjentkę z zawałem do domu, stanął przed sądem

Autor: gazetawroclawska.pl/bladmedyczny.net

W środę (26 kwietnia) ruszył proces lekarza pracującego w Szpitalu MSWiA przy we Wrocławiu. Prokuratura zarzuca mu, że podczas pełnienia dyżuru naraził pacjentkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Prokuratora oskarża lekarza, że podczas pełnienia dyżuru w czerwcu 2013 roku nieumyślnie naraził pacjentkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zdaniem śledczych nie zachował ostrożności, poprzez zaniechanie przeprowadzenia należytej diagnostyki przed podjęciem decyzji o odmowie przyjęcia kobiety na oddział szpitalny.

Kobieta po powrocie do domu straciła przytomność. – Znów pojechaliśmy do szpitala. Lekarz przyjął ją już na oddział. Kilka godzin później otrzymaliśmy wiadomość, że mama nie żyje. Miała rozległy zawał – opowiada Gazecie Wrocławksiej syn pokrzywdzonej.

Prokuratura podkreślała dziś w sądzie, że były przesłanki do tego, aby podejrzewać u kobiety niedotlenienie mięśnia sercowego. Śledczy uważają, że lekarz przed decyzją o odmowie przyjęcia kobiety na oddział powinien skonsultować się ze specjalistą.

Oskarżony nie przyznał się do winy. Nie wiadomo jak się tłumaczył, ponieważ sąd, ze względu na tajemnicę lekarską, wyłączył jawność rozprawy.

Więcej: gazetawroclawska.pl

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli ktoś z Twojej rodziny zmarł niespodziewanie w trakcie leczenia szpitalnego i masz powody, aby sądzić, że śmierć nastąpiła wskutek zaniedbania lekarza, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Pomożemy Ci ocenić, czy istnieją wystarczające dowody do wniesienia skargi przeciwko szpitalowi i lekarzowi za spowodowanie śmierci bliskiej Ci osoby.

zgłoś błąd medyczny teraz

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!