Blog
błąd medyczny

Wody płodowe zielone118Wody płodowe zielone – co powoduje zmianę zabarwienia?

W chwili, gdy poród przebiega w sposób prawidłowy, płyn owodniowy ma przeźroczystą, słomkową barwę. Wobec tego, w momencie zaobserwowania innego koloru: czerwonego, brunatnego czy zielonego, trzeba niezwłocznie udać się do najbliższej placówki medycznej.

Jakie czynniki powodują taką sytuację?

Wystąpienie zielonych wód płodowych może być ściśle związane z pojawieniem się niedotlenienia u dziecka. Za ubarwienie odpowiada jednak także smółka, czyli pierwszy kał wydalany przez niemowlaka. I zmiana może być spowodowana stresem wewnątrzmacicznym, gdyż każdy organizm, nawet ten najmniejszy, reaguje w przypadku dyskomfortu.

bezpłatna konsultacja prawna

Wody płodowe zielone – czy to powód do niepokoju? 

Zielony płyn owodniowy nie zawsze jest powiązany z zagrożeniem. Może się przecież okazać, że płód rozwija się prawidłowo, a to „tylko” konsekwencja infekcji w ostatniej fazie ciąży.

Dlatego nerwowe  i szybkie ruchy absolutnie nie są tutaj wskazane. Zielone wody płodowe nie w każdym przypadku sprawiają, że konieczne jest cesarskiego cięcie. Zamiast gwałtowanego przyśpieszenia akcji porodowej, warto przeprowadzić dokładną diagnostykę oraz stale monitorować pacjentkę.

Wody płodowe zielone – wystąpienie w trakcie porodu

Niepokojących sygnałów nie zależy bowiem lekceważyć. To może być poważne ostrzeżenie i zapowiedź pojawienia się problemów z oddychaniem w trakcie rozwiązania.

Ważne, aby personel odpowiednio obserwował przyszłą matkę, a najlepiej, aby od tego momentu sprawował na nią pieczę neonatolog.

zadzwoń teraz

Wody płodowe zielone – gdzie szukać pomocy

Pojawienie się zielonego płynu owodniowego może się zakończyć wystąpieniem niedotlenienia okołoporodowego. Będzie to konsekwencja błędu lekarskiego, za który należy winą obarczyć lekarza.

Jeśli uważasz, że Wasze cierpienie jest właśnie spowodowane szeregiem zaniedbań personelu medycznego, to jak najszybciej wyślij swoje zgłoszenie do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Nie pozwól, aby Twoje roszczenie uległo przedawnieniu.

Pomożemy Ci w walce o sprawiedliwość oraz odpowiednią rekompensatę za Wasz ból.  Odszkodowanie, zadośćuczynienie i dożywotnia renta sprawią, że zapewnisz swojemu maleństwu bezpieczną przyszłość oraz szansę na skuteczną rehabilitację.

Sprawdź, w jaki sposób możemy Ci pomóc.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

« Poprzedni artykuł – – Nastepny artykuł »
Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment