Blog
błąd medyczny

Śmierć pacjenta: prokuratura chce 2 lat więzienia dla dr. G.

Śmierć pacjenta: prokuratura chce 2 lat więzienia dla dr. G.

Śmierć pacjenta: prokuratura chce 2 lat więzienia dla dr. G.

Autor: PAP / bladmedyczny.net

2 lat więzienia i 6 lat zakazu wykonywania zawodu lekarza chce prokuratura dla kardiochirurga Mirosława G. oskarżonego o nieumyślne narażenie jednego z pacjentów na utratę życia i nieumyślne spowodowanie jego śmierci. Obrona wnosi o uniewinnienie lekarza.

Chodzi o proces, który rozpoczął się w 2012 r. Dr Mirosław G., były ordynator kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie odpowiada za śmierć Floriana M. – pacjenta, w którego sercu podczas operacji, którą kierował G., pozostał wacik. Lekarz od początku nie przyznaje się do winy; za zarzucony czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

Prokurator Przemysław Ścibisz podkreślał w środę (17 maja), że “wszystkie dowody, zeznania świadków wskazują, że Mirosław G. jest winny”. – Efektem błędów oskarżonego, jego bezkrytycznego podejścia do swojej pracy i nieomylności była śmierć człowieka – mówił prokurator.

Do stanowiska prokuratury przyłączył się pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych – synów Floriana M. mec. Rafał Rogalski. Żądaną przez prokuraturę karę uznał za zasadną dlatego, że doktor G. “nie potrafił się przyznać do błędu, co więcej – chciał zrobić wszystko żeby jego błąd nie wyszedł na jaw”. W opinii adwokata kara w zawieszeniu “w tym przypadku nie byłaby kara dotkliwą”. Domaga się też zadośćuczynienia dla bliskich Floriana M.

Obrońca lekarza mec. Beata Czechowicz wniosła o uniewinnienie swego klienta. – Jestem przekonana co do jego niewinności – mówiła zwracając się bezpośrednio do bliskich pacjenta.

Gdzie szukać pomocy w przypadku błędu medycznego?

Jeżeli podejrzewasz, że padłeś ofiarą błąd medyczny, zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych. Zapewniamy profesjonalną i bezpłatną analizę Twojej sprawy oraz pomoc z zakresu prawa medycznego. Nasi prawnicy od 20 lat prowadzą sprawy błędów medycznych odnosząc liczne sukcesy.

zgłoś błąd medyczny teraz

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!