Blog
błąd medyczny

Skręt jądra, a błąd medycznySkręt jądra, a błąd medyczny

Skręt jądra (inaczej ostra moszna) to problem, który dotyka zarówno małych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn. Polega on na skręceniu jądra wzdłuż własnej osi. Dolegliwość ta może mieć bardzo poważne skutki, dlatego tak ważna jest szybka reakcja i właściwa diagnoza. Jeśli lekarz zbyt późno zdiagnozuje skręt jądra konieczna będzie jego amputacja. Nierozpoznanie skrętu jądra, które prowadzi do amputacji, jest błędem medycznym, za który poszkodowanemu należy się odszkodowanie.

bezpłatna konsultacja prawna

Skręt jądra – przyczyny i objawy

Skręt jądra powstaje zazwyczaj pod wpływem skoku, gwałtownego ruchu, czy podczas uprawiania sportu. Często wiąże się również z wadami wrodzonymi pozwalającymi na obracanie się jądra, które prowadzi do jego skręcania. Skręt jądra najczęściej występuje przy niskich temperaturach, dlatego nazywany jest ,,zespołem zimowym”.

Objawy:

  • ból pachwiny, jądra
  • wrażliwość na dotyk
  • wymioty
  • gorączka

Skręcone jądro czasem ulega samoodkręceniu. Ręczne odkręcenie nie zawsze przynosi efekt i wiąże się z bólem.

zadzwoń teraz

Skręt jądra – diagnoza i leczenie

Diagnoza odbywa się przede wszystkim w oparciu o USG. Badanie to wykazuje brak przepływu krwi przez jądro w porównaniu z najądrzem. Bezpośrednie badanie skrętu stosowane jest w przypadku silnego i nagłego bólu.

Skręcone jądro zazwyczaj odkręca się manualnie, ból który się przy tym pojawia, jest pozytywnym objawem. Leczenie chirurgiczne konieczne jest w ciężkich przypadkach, to znaczy, najczęściej wtedy, gdy jądra nie da się już uratować, a to z powodu zbyt późnej diagnozy. Po około 2 dobach od skrętu jądro ulega martwicy i trzeba je usunąć by nie dopuścić do pojawienia się zgorzeli.

Gdzie szukać pomocy?

Ucierpiałeś w wyniku błędnej diagnozy bądź zbyt późnej decyzji o interwencji chirurgicznej? Konieczna była amputacja? Zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych!

Nasi specjaliści pomogą Ci wywalczyć najwyższe odszkodowanie! Zadzwoń i opowiedz nam swoją historię!

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment