Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Sepsa u noworodka

Sepsa u noworodkaSepsa u noworodka – przyczyny

Sepsa, inaczej nazywana również posocznicą, to poważna infekcja, wywoływana najczęściej przez bakterie. Jest niezwykle niebezpieczna, gdyż może doprowadzić do zaburzeń w wielu narządach: nerkach, płucach, mózgu, a nawet do śmierci niemowlaka.

W grupie największego ryzyka znajdują się zaś wcześniaki, bo ich układ odpornościowy nie jest odpowiednio rozwinięty. Podczas zabiegów pielęgnacyjnych do organizmu mogą się dostać bowiem groźne zarazki.

Ponadto, zagrożenie wzrasta w momencie, gdy matka musi się zmierzyć z trudnościami w czasie porodu: gorączką, infekcjami macicy czy zbyt wczesnym pęknięciem błon płodowych.

bezpłatna konsultacja prawna

Sepsa u noworodka – objawy

Do najbardziej popularnych symptomów, wskazujących na wystąpienie posocznicy są:

  • wymioty
  • temperatura ciała powyżej 38 stopni
  • wysypka
  • problemy z oddychaniem
  • zmiany koloru skóry
  • obniżone napięcie mięśniowe

Dlatego, z racji jej groźnych konsekwencji, niezwłocznie po zaobserwowaniu powyższych objawów należy się skontaktować z najbliższą placówką medyczną.

Sepsa u noworodka – leczenie i profilaktyka

Jednakże, cześć z tych oznak jest dość powszechna i towarzyszy także innych chorobom, dlatego ostatecznym potwierdzeniem diagnozy są badania laboratoryjne, analiza moczu czy nakłucie lędźwiowe.

W przypadku wykrycia posocznicy, niezbędne jest umieszczenie malca w jednostce szpitalnej. Tam, rozpoczyna się terapię antybiotykową, wspomaganą uzupełnieniami płynów a oraz zastosowaniem respiratorów.

Mimo, że na większość rodzajów sepsy nie ma skutecznego środka zapobiegawczego, udaje się wdrożyć pewne działania. Przyszła matka może bowiem wykonać wymaz w okresie pomiędzy 35 a 37 tygodniem ciąży, który wykryje ewentualną obecność paciorkowców.

zadzwoń teraz

Sepsa u noworodka – gdzie znajdziesz wsparcie?

Sepsa u niemowlaka może mieć niezwykle szybki i gwałtowny przebieg i doprowadzić do poważnych konsekwencji, a nawet śmierci noworodka.

Jeśli podejrzewasz, że winą za Wasze cierpienie należy obarczyć personel lekarski i jego niestaranność w czasie porodu, to bezzwłocznie zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych.

Znajdziesz tam pomoc w batalii o prawdę i sprawiedliwość, oraz adekwatną rekompensatę za ból i cierpienie z jakim musieliście się zmierzyć. Odszkodowanie, zadośćuczynienie i dożywotnia renta rozwiąże wiele teraźniejszych oraz przyszłych problemów.

Nie zwlekaj, zawalcz o bezpieczną i godną przyszłość swojego dziecka.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!