Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Seks w ciąży

Seks w ciążySeks w ciąży

Seks w ciąży – czy wiesz na ten temat wystarczająco dużo?

Powszechnie uznaje się, że seks jest jednym z ważniejszych elementów relacji partnerskiej. W momencie zajścia w ciążę poziom popędu seksualnego kobiety zaczyna się wahać – w zależności od okresu ciąży. Pokreślić należy, że w przypadku zdrowego przebiegu ciąży nie istnieją ograniczenia w podejmowaniu współżycia. Co więcej, niejednokrotnie okazuje się, że w czasie ciąży kobiety łatwiej lub bardziej intensywnie przeżywają orgazm. Powszechnie, w trzecim trymestrze ochota na seks zmniejsza się wraz z pojawieniem się większego obwodu brzucha, co utrudnia kontakty intymne.

Seks w ciąży – przeciwwskazania

Jednym z przeciwwskazań współżycia w ciąży jest infekcja układu moczowo-płciowego. Stąd tak ważnym jest przestrzeganie zasad prawidłowej higieny w czasie ciąży, w szczególności podczas czynności seksualnych z partnerem. Utrzymujące się bowiem stany zapalne mogą negatywnie wpłynąć na rozwój dziecka i prowadzić do uszkodzenia płodu. Innym czynnikiem ryzyka są zakażenia, które w praktyce częstokroć okazują się przyczyną wielu powikłań i porodów przedwczesnych.

Okoliczności takie jak krwawienie z niewyjaśnionych przyczyn, pęknięcie pęcherza płodowego, upławy, choroby weneryczne czy zdiagnozowanie łożyska przodującego mogą skłonić lekarza prowadzącego do zakazania współżycia. Spowodowane jest to ryzykiem zagrożenia dla matki i dziecka – seks mógłby spowodować znacznie szybsze odklejenie się łożyska. W przypadku trzeciego trymestru ciąży mnogiej oraz kobiet, których ostatnie ciąże zakończyły się porodem przedwczesnym zabrania się współżycia.

Seks w ciąży, czy możliwe jest uszkodzenie płodu?

Wiele par obawia się, że podjęte przez nich czynności seksualne przyczynią się do uszkodzenia płodu oraz poronienia. W tym miejscu zaznaczyć należy, że orgazm nie jest szkodliwy dla płodu. Bezspornie, w tracie jego trwania macica obkurcza się, jednakże nie jest to sygnał zagrożenia. Dopiero w przypadku ustalenia ciąży zagrożonej, krótkiej i wiotkiej szyjki macicy lekarz zaleca wstrzemięźliwość.

Seks w ciąży – wstydliwy temat

Najważniejszym jest być świadomym barier dotyczących współżycia podczas ciąży, wynikających z anatomii człowieka i zaakceptować je. Jednym z rozwiązań niepewności partnerów jest rozmowa z lekarzem prowadzącym. Podczas jej trwania partnerzy mają możliwość powzięcia wiadomości o pozycjach zapewniających bezpieczeństwo płodu i rozwiania wątpliwości związanych z jego uszkodzeniem.

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych edukuje przyszłe Mamy

Kochane Mamy, ciąża to wyjątkowy czas. Życzymy Wam dużo zdrowia i siły. Zachęcamy do czytania naszego bloga, abyście mogły pogłębiać swoją wiedzę na temat ciąży, porodu i możliwych komplikacji. Pamiętajcie, że jeżeli pojawią się jakiekolwiek problemy w czasie ciąży lub porodu – uzyskacie u nas wsparcie. Wystarczy zadzwonić 722 080 080, zachęcamy do korzystania z bezpłatnych konsultacji z zakresu prawa medycznego.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!