Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Rybnik: do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 5-latki w szpitalu

Rybnik: do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 5-latki w szpitalu

Rybnik: do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 5-latki w szpitalu

Rybnik: do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie śmierci 5-latki w szpitalu

Autor: Gazeta Wyborcza/ bladmedyczny.net

Prokuratura z Sadu Rejonowego w Rybniku oskarża lekarzy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku o błąd medyczny, w wyniku którego przywieziona tu 5-letnia dziewczynka zmarła.

Do sądu w Rybniku trafił akt oskarżenia przeciwko ordynatorowi oddziału pediatrycznego w szpitalu w Rybniku oraz dwóm pracującym tam lekarkom.

Prokuratura zarzuciła im nieumyślne narażenie na utratę zdrowia lub życia pięcioletniej dziewczynki. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

7 grudnia 2014 r. dziewczynka zaczęła skarżyć się na ból głowy i brzucha, miała też gorączkę. Kiedy mimo podawania leków temperatura przekroczyła 40 stopni, rodzice zawieźli dziecko do lekarza. Ten stwierdził zapalenie gardła i przepisał leki. Mimo ich podania stan dziewczynki się nie poprawił. Wówczas rodzice ponownie zawieźli ją do przychodni.

Stamtąd dziewczynka trafiła do szpitala w Rybniku. W szpitalu wykonano dziecku badania, skonsultowano się z chirurgiem oraz laryngologiem i uznano, że nie potrzebna jest żadna interwencja.

Dwa dni od wystąpienia pierwszych objawów stan dziecka gwałtownie się pogorszył. Dziewczynka zaczęła mieć zaburzenia świadomości, wystąpił bezdech. Lekarze zdecydowali o przewiezieniu dziecka na oddział intensywnej terapii w Jastrzębiu Zdroju. Niestety, na pomoc było już za późno. Dziecko zmarło.

Sekcja zwłok wykazała obustronne zapalenie płuc, zapadnięcie płuc oraz zmiany w wątrobie i śledzionie.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli ktoś z Twojej rodziny zmarł niespodziewanie w trakcie leczenia szpitalnego i masz powody, aby sądzić, że śmierć nastąpiła wskutek zaniedbania lekarza, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Pomożemy Ci ocenić, czy istnieją wystarczające dowody do wniesienia skargi przeciwko szpitalowi i lekarzowi za spowodowanie śmierci bliskiej Ci osoby.

bezpłatna pomoc

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.
Nie pobieramy z góry żadnych opłat!
Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!