Blog
błąd medyczny

Tydzień dla Serca

Tydzień dla Serca

Ruszył “Tydzień dla serca

Autor: MZ/bladmedyczny.net

Od 17 do 24 kwietnia obchodzimy Tydzień dla Serca. Ministerstwo Zdrowia w tym czasie chce zwrócić szczególną uwagę na choroby układu krążenia. To one (obok nowotworów) są główną przyczyną śmierci Polaków.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że jednym z priorytetów zdrowotnych resortu jest zmniejszenie liczby zachorowań i przedwczesnych zgonów z powodu chorób naczyniowo-sercowych (np. zawałów serca i udarów mózgu).

W związku z tym resort prowadzi szereg działań. W komunikacie z 18 kwietnia MZ przypomina m.in. o wprowadzeniu: Narodowego Programu Zdrowia (NPZ), Narodowego Programu Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2013-2016, refundacji leków, współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz o funduszach europejskich. Mają one zmniejszyć liczbę zachorowań i zgonów spowodowanych chorobami układu krążenia i zwiększyć świadomość społeczną o tym, co wywołuje choroby układu krążenia.

Więcej: www.mz.gov.pl

Więcej na temat błędnej diagnostyki zawału i udaru mózgu

Masz prawo do najlepszej opieki medycznej

Jeżeli podejrzewasz, że Ty lub członek Twojej rodziny ucierpiał lub tragicznie zmarł z powodu błędnej diagnozy zawału serca lub innego błędu medycznego, w Krajowym Rejestrze Osób Poszkodowanych znajdziesz specjalistyczną pomoc prawną.

Nasi prawnicy uzyskali miliony złotych dla klientów poszkodowanych w wyniku błędów medycznych.

Współpracujemy z szanowanymi lekarzami i innymi specjalistami w dziedzinie medycyny, którzy pomagają w rozpoznaniu sytuacji medycznej i gromadzeniu dowodów błędów lekarskich, potrzebnych do uzyskania korzystnego dla Ciebie wyroku.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment