Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Przedłużający się poród

Przedłużający się poródPrzedłużający się poród

Przedłużający się poród może stanowić zagrożenie dla zdrowia oraz życia zarówno matki jak i dziecka. Lekarze określają prawidłowy czas trwania porodu na podstawie postępujących etapów czynności skurczowych. Opóźnione reakcje, a także te, które ulegają zatrzymaniu wiążą się z decyzją o podjęciu koniecznych czynności. W celu uniknięcia ewentualnych komplikacji związanych z przedłużającym się porodem, lekarze powinni rozważyć decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Każdego dnia badamy dokumentację medyczną, aby ocenić, czy w danym przypadku możemy mówić o błędzie lekarskim. Podejmowane czynności i zlecane badania, czy też ich zaniechanie mogą świadczyć o źle przeprowadzonym porodzie.

bezpłatna konsultacja prawna

Przedłużający się poród – nieprawidłowa akcja skurczowa

Poród poprzedzony jest akcją skurczową. Podczas prawidłowego przebiegu porodu, skurcze macicy skutkują poszerzaniem się szyjki macicy. Rozwarcie, które ulega odpowiedniemu rozszerzeniu zwiastuje postęp porodu. Szyjka macicy ulega skracaniu i rozwieraniu. Na podstawie zgłaszanych dolegliwości, monitorowaniu stanu płodu i pacjentki oraz obserwacji lekarz może stwierdzić, czy akcja skurczowa przebiega prawidłowo. Skurcze macicy szacuje się przy obliczeniu ich wystąpienia w przeciągu 10 minut, podając je w wartości uśrednionej dla 30 minut. Przedłużający się poród jest konsekwencją nieprawidłowej akcji skurczowej, a co za tym idzie, stanowi realne zagrożenie dla ciężarnej i jej dziecka.

zadzwoń teraz

Przedłużający się poród, a dalsze czynności

Jeżeli lekarz nie widzi perspektyw na wystąpienie prawidłowej akcji skurczowej powinien podjąć odpowiednie czynności. W takich sytuacjach występuje konieczność wywołania skurczy macicy lub zakończenia ciąży cesarskim cięciem. Poród indukowany to innymi słowy poród wspomagający. Wśród metod, które są stosowane wymienia się podanie oksytocyny, odklejenie błon płodowych, zastosowanie amniotomii, czyli przebicie pęcherza płodowego. Obok medycznych środków, wymienia się także metodę naturalną, np.stymulacje brodawek sutkowych.

Przedłużający się poród oznacza, że ginekolog musi rozważyć decyzję o cięciu cesarskim. Zbyt późne podjęcie takich kroków może doprowadzić do niedotlenienia dziecka, które skutkuje poważnymi problemami w dalszym rozwoju.

Profesjonalna pomoc

Jeżeli uważasz, że lekarz w Twoim przypadku powinien podjąć decyzję o cieciu cesarskim ze względu na przedłużający się poród, zadzwoń do nas. Przez zbędną zwłokę mógł przyczynić się do złego stanu Twojego dziecka. Jeśli doszło do niedotlenienia, warto sprawdzić czy nie doszło do błędu, za którym stoi placówka medyczna. Pieniądze, które mogą dla Ciebie uzyskać nasi prawnicy, to zabezpieczenie na dalsze leczenie maleństwa. Możemy pomóc Ci w walce o lepsze jutro!

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!