Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Odszkodowanie od szpitala za błąd w sztuce lekarskiej – w jakich okolicznościach można się ubiegać?

Odszkodowanie od szpitalaOdszkodowanie od szpitala za błąd w sztuce lekarskiej

Omyłka w sztuce lekarskiej, zwana także błędem medycznym, to naruszenie zasad, które zostały wypracowane na podstawie nauki i praktyki.

Wszelkiego rodzaju uchybienia można podzielić na następujące kategorie:

  • przy diagnozie: mamy z nimi do czynienia, gdy personel szpitala niewłaściwie definiuje objawy W efekcie może dojść do stwierdzenia odmiennego            schorzenia lub zaaplikowania złego leczenia.
  • w trakcie leczenia: dzieje się wtedy, gdy zastosowano prawidłowe rozpoznanie u badanego, ale wykorzystano nienależyty sposób terapii.

W jaki sposób można zatem pociągnąć winnych do odpowiedzialności? Kluczowe będzie wykazanie, że wszystkie nieprawidłowości są powiązane z brakiem należytej wiedzy czy niestarannością w trakcie wykonywania obowiązków.

Poszkodowani mogą się ubiegać o rekompensatę od konkretnego lekarza lub placówki, w której ten jest zatrudniony. W takim przypadku, odszkodowanie będzie obejmowało wszelkie koszty, które pokrzywdzony musiał dodatkowo ponieść. Są to wydatki na nadobowiązkową terapię, na niezbędne lekarstwa, potrzebne wizyty u specjalistów czy zakup koniecznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Dlatego kluczowe jest sumienne kolekcjonowanie dokumentacji i rachunków, czyli potwierdzenie dokonanych opłat.

bezpłatna konsultacja prawna

Odszkodowanie od szpitala za błąd w sztuce lekarskiej a zadośćuczynienie

Zwrot kosztów materialnych to jednak tylko jedna z możliwości dochodzenia sprawiedliwości. Każda ofiara błędu medycznego może się także domagać wynagrodzenia za wszystkie krzywdy doznane w aspekcie psychologicznym.

Zdarzają się bowiem sytuacje, gdy konsekwencją takiej pomyłki są najróżniejsze zaburzenia  natury psychicznej.

Odszkodowanie od szpitala  – w jaki sposób je uzyskać?

Powetowania strat natury finansowej można się dopominać korzystając z dwóch ścieżek: postępowania sądowego lub pozasądowego.

Druga ewentualność pozwala na zgłoszenie się bezpośrednio do lekarza lub placówki medycznej. W standardowym dokumencie trzeba wymienić wszystkie okoliczności, które mogły się przyczynić o wystąpienia incydentu, a także to, w jaki sposób przełożyło się to na uszczerbek za zdrowiu. Można również osobiście udać się do ubezpieczyciela, z którego usług korzysta lecznica.

W momencie obrania pierwszej drogi, trzeba się będzie liczyć z znacznie dłuższym okresem walki oraz kosztami. Należ bowiem precyzyjnie określić w jakich okolicznościach pojawiły się niedopatrzenia ze strony personelu, a także wykazać to za pomocą dowodów.

Z tego względu, niezwykle istotne jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy wszystkimi siłami zaangażują się w bolesną sprawę i postarają się skutecznie przeprowadzić przez postępowanie sądowe.

zadzwoń teraz

Gdzie szukać pomocy, gdy podejrzewasz, że doszło do błędu szpitala?

Gwarancją należytych ekspertów jest Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych, który od wielu lat specjalizuje się w uzyskiwaniu potrzebnych świadczeń, w tym także za błędy medycznego czy okołoporodowe.

Wystarczy, że wykonasz jeden telefon, a uzyskasz bezpłatną konsultację, z ramach której przeanalizowana zostanie Twoja dokumentacja medyczna.

Zapewniamy, że z pasją i bez wytchnienia będziemy dążyć do zapewnienia poczucia sprawiedliwości i wynagrodzenia za poniesione straty.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!