Blog
błąd medyczny

Odszkodowanie od szpitala za błąd w sztuce lekarskiej Odszkodowanie od szpitala za błąd w sztuce lekarskiej

Omyłka w sztuce lekarskiej, zwana także błędem medycznym, to naruszenie zasad, które zostały wypracowane na podstawie nauki i praktyki.

Wszelkiego rodzaju uchybienia można podzielić na następujące kategorie:

  • przy diagnozie: mamy z nimi do czynienia, gdy personel szpitala niewłaściwie definiuje objawy W efekcie może dojść do stwierdzenia odmiennego            schorzenia lub zaaplikowania złego leczenia.
  • w trakcie leczenia: dzieje się wtedy, gdy zastosowano prawidłowe rozpoznanie u badanego, ale wykorzystano nienależyty sposób terapii.

W jaki sposób można zatem pociągnąć winnych do odpowiedzialności? Kluczowe będzie wykazanie, że wszystkie nieprawidłowości są powiązane z brakiem należytej wiedzy czy niestarannością w trakcie wykonywania obowiązków.

Poszkodowani mogą się ubiegać o rekompensatę od konkretnego lekarza lub placówki, w której ten jest zatrudniony. W takim przypadku, odszkodowanie będzie obejmowało wszelkie koszty, które pokrzywdzony musiał dodatkowo ponieść. Są to wydatki na nadobowiązkową terapię, na niezbędne lekarstwa, potrzebne wizyty u specjalistów czy zakup koniecznego sprzętu rehabilitacyjnego.

Dlatego kluczowe jest sumienne kolekcjonowanie dokumentacji i rachunków, czyli potwierdzenie dokonanych opłat.

bezpłatna konsultacja prawna

Odszkodowanie od szpitala za błąd w sztuce lekarskiej a zadośćuczynienie

Zwrot kosztów materialnych to jednak tylko jedna z możliwości dochodzenia sprawiedliwości. Każda ofiara błędu medycznego może się także domagać wynagrodzenia za wszystkie krzywdy doznane w aspekcie psychologicznym.

Zdarzają się bowiem sytuacje, gdy konsekwencją takiej pomyłki są najróżniejsze zaburzenia  natury psychicznej.

Odszkodowanie od szpitala za błąd w sztuce lekarskiej – w jaki sposób je uzyskać?

Powetowania strat natury finansowej można się dopominać korzystając z dwóch ścieżek: postępowania sądowego lub pozasądowego.

Druga ewentualność pozwala na zgłoszenie się bezpośrednio do lekarza lub placówki medycznej. W standardowym dokumencie trzeba wymienić wszystkie okoliczności, które mogły się przyczynić o wystąpienia incydentu, a także to, w jaki sposób przełożyło się to na uszczerbek za zdrowiu. Można również osobiście udać się do ubezpieczyciela, z którego usług korzysta lecznica.

W momencie obrania pierwszej drogi, trzeba się będzie liczyć z znacznie dłuższym okresem walki oraz kosztami. Należ bowiem precyzyjnie określić w jakich okolicznościach pojawiły się niedopatrzenia ze strony personelu, a także wykazać to za pomocą dowodów.

Z tego względu, niezwykle istotne jest skorzystanie z usług specjalistów, którzy wszystkimi siłami zaangażują się w bolesną sprawę i postarają się skutecznie przeprowadzić przez postępowanie sądowe.

zadzwoń teraz

Gdzie szukać pomocy?

Gwarancją należytych ekspertów jest Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych, który od wielu lat specjalizuje się w uzyskiwaniu potrzebnych świadczeń, w tym także za błędy medycznego czy okołoporodowe.

Wystarczy, że wykonasz jeden telefon, a uzyskasz bezpłatną konsultację, z ramach której przeanalizowana zostanie Twoja dokumentacja medyczna.

Zapewniamy, że z pasją i bez wytchnienia będziemy dążyć do zapewnienia poczucia sprawiedliwości i wynagrodzenia za poniesione straty.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment