Blog
błąd medyczny

Miała w ciele fragmenty gazy, zmarła. Jest śledztwo

Miała w ciele fragmenty gazy, zmarła. Jest śledztwo

Autor: rmf24.pl/ bladmedyczny.net

Prokurator w Zduńskiej Woli prowadzi własne śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia kobiety, która po operacji ginekologicznej w zduńskowolskim szpitalu miała w ciele fragment gazy. Kobieta zmarła 1 kwietnia w szpitalu w Sieradzu.

Po raz pierwszy kobieta była operowana w listopadzie 2016 roku w Szpitalu Powiatowym w Zduńskiej Woli. Wtedy to w ciele kobiety miał zostać fragment gazy. Natomiast lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu mieli usunąć ciało obce z jamy brzusznej. Podczas drugiej operacji, 1 kwietnia 2017 roku, kobieta zmarła.

Wyniki sekcji zwłok pokrzywdzonej będą znane dopiero po opracowaniu kompleksowej opinii biegłego. Śledczy sprawdzają, w jaki sposób kobieta była diagnozowana i leczona, oraz jakie były zastosowane procedury medyczne. Z uwagi na to, że przedmiotem śledztwa jest błąd medyczny, możliwe, że dalej sprawą zajmie się Prokuratura Okręgowa lub Prokuratura Regionalna.

Czytaj: www.rmf24.pl

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli ktoś z Twojej rodziny zmarł niespodziewanie w trakcie leczenia szpitalnego i masz powody, aby sądzić, że śmierć nastąpiła wskutek zaniedbania lekarza, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Pomożemy Ci ocenić, czy istnieją wystarczające dowody do wniesienia skargi przeciwko szpitalowi i lekarzowi za spowodowanie śmierci bliskiej Ci osoby.

bezpłatna pomoc

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.
Nie pobieramy z góry żadnych opłat! 

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc. Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment