Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Grypa – co to jest?

GrypaGrypa – co to jest?

Grypa to choroba atakująca oddech oddechowy. Swoje źródło upatruje w wirusie. Istnieją trzy rodzaje wirusa grypy. Wirus grypy typu A dotyczy ludzi i zwierząt. Typ B odnosi się jedynie do ludzi, zaś typ C atakuje ludzi i świnie. Ostatni z nich, typ C, uznaje się za najlżejszy – jej przebieg jest łagodny, nie wywołuje dużej liczby zachorowań.

bezpłatna konsultacja prawna

Grypa – czy można się zarazić?

Grypa jako choroba wywołana wirusem jest bardzo zaraźliwa. Do przeniesienia się wirusa dojść może dwojako, przez kontakt bezpośredni z osobą chorą (np. przeniesienie zarazków podczas witania się z osobą posiadającą na dłoni śluz) lub drogą kropelkową (kichanie, kaszel).

Grypa – objawy i powikłania

Objawy grypy związane są częstokroć z objawami stanu zapalnego dróg oddechowych. Pojawiają się po upływie jednego do sześciu dni po kontakcie z osobą chorą. Wśród objawów grypy wymienia się wysoką temperaturę ciała, ból głowy, mięśni, stawów, katar, dreszcze, poczucie zimna, uczucie zmęczenia. Grypa, która nie będzie odpowiednio leczona, może okazać się tragiczna w skutkach. Najczęściej pojawiające się powikłania grypy to:

  • zapalenie płuc
  • zapalenie ucha
  • zapalenie mięśnia sercowego
  • zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych

Niewłaściwa diagnoza lekarza lub zbagatelizowanie zgłaszanych przez pacjenta objawów nazywamy błędem diagnostycznym. Jako pacjent masz pełne prawo do optymalnej opieki medycznej.

zadzwoń teraz

Grypa – leczenie

Leczenie grypy trwa około tydzień. Bezpośrednio po wystąpieniu objawów należy rozpocząć wspomaganie układu odpornościowego. Zaleca się gorące kąpiele w celu zahamowania rozwoju wirusa, picie rozgrzewającego naparu z dodatkiem imbiru. Innym sposobem leczenia grypy jest zażycie leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Aby wspomóc naszą immunologiczną obronę, możemy także zaszczepić się szczepieniem celowanym przeciwgrypowym. Należy jednak zaznaczyć, że zaszczepienie nie gwarantuje 100% pewności i tym samym braku zachorowania na grypę.

Grypa – czy lekarz kiedykolwiek zbagatelizował zgłaszane przez Ciebie dolegliwości?

Jeśli podejrzewasz, że w Twojej sytuacji doszło do błędu medycznego polegającego na postawieniu przez lekarza niewłaściwej diagnozy, skorzystaj z pomocy doświadczonego prawnika specjalizującego się w odszkodowaniach za błąd medyczny. Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc. Jeżeli lekarz poprzez zbagatelizowanie zgłaszanych przez Ciebie objawów, naraził Cię na poważne powikłania, które doprowadziły do trwałego uszczerbku na zdrowiu, masz pełne prawo do uzyskania rekompensaty. Uzyskaj zwrot kosztów leczenia oraz zadośćuczynienie za doznaną przez Ciebie krzywdę. Zadzwoń 722 080 080 i skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!