Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Ciąża pozamaciczna – błąd czy przypadek?

Ciąża pozamacicznaCiąża pozamaciczna – błąd czy przypadek?

Ciąża pozamaciczna – taka diagnoza to trudny moment dla każdej kobiety, która żyła wiadomością o nadejściu nowego członka rodziny. Często poza tragicznymi wieściami o tym, iż ciąża nie ma szans na szczęśliwe rozwiązanie, należy się zmierzyć z kolejną prognozą dotyczącą negatywnego wpływu na stan zdrowia oraz możliwość ponownego zajścia w ciążę. Analiza dokumentów medycznych pozwala nam przede wszystkim na określenie, czy lekarz popełnił błąd diagnostyczny, który w konsekwencji doprowadził do negatywnych skutków? Czy wcześniejsze rozpoznanie ciąży pozamacicznej mogło odmiennie wpłynąć na stan zdrowia pacjentki? Podczas gdy, my będziemy analizować Twoje dokumenty, Ty będziesz mogła zadbać o swoje zdrowie.

bezpłatna konsultacja prawna

Ciąża pozamaciczna – podstawowe informacje i objawy

Ciąża pozamaciczna, inaczej zwana ciążą ektopową, to sytuacja, kiedy zapłodniona komórka jajowa trafia poza błonę śluzową jamy macicy. Nadmienia się, iż zwykle do zagnieżdżenia dochodzi w jajowodzie. Nie wyklucza to jednak, iż poza ciążą jajowodową, możemy mieć do czynienia z ciążą umiejscowioną w okolicach jajników, szyjki macicy czy w innym nietypowym i w związku z tym niebezpiecznym, miejscu dla zygoty.

Wśród obciążeń, które powodują wzrost ryzyka wystąpienia ciąży pozamacicznej należy wskazać przede wszystkim nikotynizm, czy przebyte zakażenia, które są przenoszone drogą płciową. Podobnie, niekorzystny wpływ na umiejscowienie jaja mogą mieć infekcje, stany zapalne, przebyte operacje oraz uszkodzenia narządów rozrodczych. Wskazuje się także, iż ciąża pozamaciczna częściej występuje u kobiet, które już przez nią przechodziły, albo uprzednio stosowały wkładki domaciczne lub niektóre rodzaje tabletek hormonalnych i mimo tego jednak doszło do zapłodnienia.

Niewątpliwie należy nadmienić, iż wskazywane objawy nie są na tyle specyficzne, aby móc od razu mówić o ciąży pozamacicznej. Wystąpienie plamienia czy krwawienia z dróg rodnych nie zawsze musi oznaczać złe umiejscowienie zarodka. Niepokojącą oznaką mogą okazać się napadowe bóle brzucha. Postęp medycyny uwidacznia się wobec tego, iż ryzyko zgonu pacjentki, a także liczebność zabiegów chirurgicznych w trybie pilnym spowodowanych ciążą ektopową uległa zmniejszeniu.

zadzwoń teraz

Ciąża pozamaciczna – kiedy możemy mówić o błędzie?

Bez wątpienia należy nadmienić, iż na szczęście stosunkowo rzadko dochodzi do bezpośredniego zagrożenia życia, czy też zdrowia kobiety, w wyniku zbyt późnego zdiagnozowania wystąpienia ciąży pozamacicznej. To jednak nie znaczy, iż poprzez zbagatelizowanie objawów, czy też nie wykonanie badań, takie sytuacje nie mają miejsca. Wdrożenie leczenia farmakologicznego może okazać się już niemożliwe, a przez to istnieje prawdopodobieństwo konieczności usunięcia narządu, do którego trafiła komórka jajowa. Istnieją zdarzenia, kiedy lekarz nie miał możliwości postawienia prawidłowej diagnozy ze względu na wczesne stadium rozwoju, a przez to bezobjawowość.

Podstawowym badaniem podczas ciąży jest niewątpliwie USG. Na jego podstawie lekarz ma za zadanie potwierdzić wiadomość o zajściu w ciążę, może już wskazać czy jest ona bliźniacza czy też nie, a także określić jej wiek. Poza tymi informacjami, kobieta dowie się, czy lokalizacja zarodka jest prawidłowa. Brak dołożenia należytej staranności przy przeprowadzeniu tego badania, a w konsekwencji pozbawienie możliwości usunięcia stanu stanowiącego zagrożenie dla życia, bądź zdrowia pacjentki poprzez stosowanie leków, może dawać podstawę do tego, abyśmy mogli przypuszczać, iż być może doszło do błędu medycznego.

Ciąża pozamaciczna – pomoc specjalistów

Jeżeli w Twoim przypadku ciąża pozamaciczna nie została zdiagnozowana, a w konsekwencji nie było już możliwości wdrożenia leczenia farmakologicznego i na skutek tego utraciłaś inny narząd, zadzwoń do nas. Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych bezpłatnie przeanalizuje dokumentację medyczną. W oparciu o wieloletnią praktykę określimy szansę na wygranie odszkodowania oraz zadośćuczynienia, a także pomożemy w dalszym dochodzeniu przysługujących Ci roszczeń. Nie czekaj, przedstaw nam swoją historię i dowiedz się, czy możemy podjąć wspólną walkę o Twoje prawa.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!