Blog
błąd medyczny

Była lekarka ostrzeszowskiego szpitala oskarżona ws. śmierci pacjentki

Była lekarka ostrzeszowskiego szpitala oskarżona ws. śmierci pacjentki

Była lekarka ostrzeszowskiego szpitala oskarżona ws. śmierci pacjentki

Autor: PAP/ bladmedyczny.net

Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wlkp. skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniej lekarce podejrzanej o narażenie pacjentki na niebezpieczeństwo i nieumyślne spowodowanie jej śmierci.

Chodzi o śmierć 27-letniej mieszkanki Ostrzeszowa, która w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia  2014 r. zgłosiła się na izbę przyjęć miejscowego szpitala z bólem brzucha. Skierowano ją na oddział wewnętrzny, ale nie przeprowadzono badań ginekologicznych. Dzień później, w wyniku nagłego zatrzymania krążenia, kobieta zmarła.

– Prokurator w oparciu o obszerny materiał dowodowy i kompleksową opinię biegłych z zakresu medycyny sądowej zarzucił podejrzanej, że pełniąc w grudniu 2014 r. w funkcję lekarza dyżurnego na jednym z oddziałów szpitala w Ostrzeszowie nie zleciła podjęcia niezbędnych badań diagnostycznych, co w konsekwencji doprowadziło do śmierci pacjentki – wyjaśnił PAP rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Zdaniem prokuratury lekarka nie wdrożyła prawidłowej diagnostyki.

– Z ustaleń powołanych biegłych wynikało, że przeprowadzenie właściwego procesu diagnostycznego i leczniczego dawałoby wysokie szanse uratowania pacjentki – zaznaczył Meler.

Lekarka nie przyznała się do zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Nie odniosła się też do ustaleń wynikających ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego. Oskarżonej grozi do 5 lat więzienia.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli ktoś z Twojej rodziny zmarł niespodziewanie w trakcie leczenia szpitalnego i masz powody, aby sądzić, że śmierć nastąpiła wskutek zaniedbania lekarza, niezwłocznie skontaktuj się z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Pomożemy Ci ocenić, czy istnieją wystarczające dowody do wniesienia skargi przeciwko szpitalowi i lekarzowi za spowodowanie śmierci bliskiej Ci osoby.

zgłoś błąd medyczny teraz

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment