Blog
błąd medyczny

Błąd w sztuce medycznej

Błąd w sztuce medycznej

Błąd w sztuce medycznej – coraz więcej postępowań sądowych dotyczy błędów lekarskich. A będzie jeszcze gorzej…

W ostatnim czasie prawdziwym oblężeniem wokandy sądowej stały się sprawy w kontekście błędów lekarskich. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, w przyszłości ten niepokojący proceder z pewnością będzie jeszcze bardziej powszechny…

bezpłatna konsultacja

Błąd w sztuce medycznej

Wystarczy bowiem przeanalizować dane, które dotyczą sytuacji z ostatnich miesięcy: prokuratura prowadziła w 2016 roku 4963 postępowania dotyczące śmierci pacjenta i jest to wzrost aż o 32 % w porównaniu z tym, co działo się jeszcze rok wcześniej.

Głównym czynnikiem, który to spowodował, jest świadomość pacjentów, że w przypadku błędów lekarskich jest to jedyna, skuteczna możliwość uzyskania sprawiedliwości.

Komisje ds. zdarzeń medycznych powołane, by przyjmować sprawy sądowe, okazały się nieefektywne. Mimo krótkiego czasu oczekiwania i działania w trybie przyspieszonym okazało się, że odszkodowania proponowane przez szpitale są dużo niższe niż oczekiwania pacjentów. W związku z tym część pacjentów rezygnuje z dochodzenia tą ścieżką i idzie od razu do sądu.

Dodatkowo  nie należy spodziewać się,  że ten kierunek szybko się odwróci. Co więcej ta tendencja będzie się nasilać, bo nie stworzono systemu, który by faktycznie wspierał pacjentów, kiedy coś się wydarzy.

Dlatego jedynym racjonalnym pomysłem wydaje się być systematyczniejsze i dokładniejsze prowadzenie dokumentacji medycznej, co pozwoli na skuteczniejszą opiekę na chorym i zminimalizowanie popełnienia błędów lekarskich.

zadzwoń teraz

Błąd w sztuce medycznej – potrzebujesz pomocy?

Jeśli podejrzewasz, że mogło dojść do popełnienia błędu medycznego, niezwłocznie nawiąż kontakt z Krajowym Rejestrem Osób Poszkodowanych.

Wystarczy tylko jeden telefon, a uważnie wysłuchamy Twojej historii i bezpłatnie ocenimy szanse na uzyskanie roszczenia.

Mamy wieloletnie doświadczenie związane z uzyskiwaniem odszkodowań, dlatego zrobimy wszystko, aby za Twoje cierpienie pojawiło się godziwe zadośćuczynienie. 

Nie zwlekaj, terminy przedawnienia ograniczają Twój czas!

bezpłatna porada

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

Pokaż 0 Komentarze
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!

Leave a Comment