Błąd medyczny, wszystko o błędach medycznych

Błąd medyczny tragiczny w skutkach – młody mężczyzna traci jądro

Błąd medyczny tragiczny w skutkachBłąd medyczny tragiczny w skutkach – młody mężczyzna traci jądro

Błąd medyczny poza konsekwencjami fizycznymi prawie zawsze bardzo dotkliwie odbija się na  zdrowiu psychicznym poszkodowanego pacjenta i nierzadko zmienia całe jego życie.

bezpłatna konsultacja prawna

Błąd medyczny tragiczny w skutkach – mężczyzna niechętnie ujawnia swój problem

Kiedy otrzymaliśmy pierwszy mail od pana Bartosza trudno było z jego treści wychwycić, na czym tak naprawdę polega opisywany problem. Poprosiliśmy o numer telefonu, by ułatwić komunikację. Mężczyzna wolał jednak pozostać przy kontakcie mailowym, ale w kolejnej wiadomości odważył się opowiedzieć o swoich traumatycznych przeżyciach.

Błąd medyczny tragiczny w skutkach – zlekceważono objawy choroby

„Zbliżał się dzień mojego ślubu – czytamy w mailu naszego bohatera. – Właśnie wybierałem się na ostatnią przymiarkę ślubnego garnituru, gdy poczułem podczas kąpieli ból lewego jądra. Ból stawał się coraz bardziej dotkliwy, więc zamiast do krawca udałem się na SOR. Gdy odstałem już swoje w kolejce, lekarz popatrzył na mnie lekceważąco, zbadał, przepisał leki przeciwbólowe i z zaleceniem noszenia obcisłej bielizny odesłał do domu.

Następnego dnia, mimo stosowania się do zaleceń lekarza, ból i obrzęk jądra nie ustępowały. Udałem się więc ponownie na ten sam SOR. Diagnoza została utrzymana – zapalenie jądra. Zalecono kontynuować przyjmowanie leków oraz stosowanie zimnych okładów. I znów z bólem i obrzękiem odesłano mnie do domu.

zadzwoń teraz

Błąd medyczny tragiczny w skutkach – konieczna operacja usunięcia jądra

Czas mijał a mój stan się nie zmienił. Nie wiedziałem, co mam zrobić. Poszedłem do lekarza rodzinnego, znałem go od kilku lat, pomyślałem, że może on mi pomoże. Lekarz od razu zauważył, że mój stan jest poważny, sugerował, że popełniono błąd medyczny. Zalecił natychmiastowe przewiezienie mnie do szpitala. Zostałem przyjęty na oddział urologii, gdzie stwierdzono martwicę jądra, a następnie po odpowiednim przygotowaniu, poddano operacji usunięcia jądra.

Błąd medyczny tragiczny w skutkach – czy jeszcze będzie normalnie?

Od operacji minęło kilka miesięcy. Fizycznie chyba czuję się nieźle, przynajmniej nic nie zagraża mojemu życiu, jednak nie odstępuje mnie wrażenie, że tamto zdarzenie – błąd medyczny – jakoś mnie okaleczyło. Czuję się odarty z godności. Ktoś mógłby powiedzieć, że przesadzam, bo przecież mam drugie jądro, nie jestem bezpłodny, nie utraciłem też funkcji seksualnych, a jednak nie czuję się już pełnowartościowym mężczyzną. Odwołałem ślub. Nie wyobrażam sobie intymnych kontaktów z kobietą”.

Błąd medyczny tragiczny w skutkach – dlaczego nie zastosowano właściwego leczenia?

Błąd medyczny w przypadku naszego bohatera polegał na niewdrożeniu właściwego leczeniu. Zapalenie jądra jest wyleczalne, pod warunkiem, że zastosuje się natychmiastowe i odpowiednie leczenie, czego pan Bartosz został pozbawiony.

Jeśli podobnie jak bohater naszej opowieści potrzebujesz pomocy w uzyskaniu odszkodowania za błąd medyczny zgłoś się do Krajowego Rejestru Osób Poszkodowanych – zajmujemy się kompleksową obsługą w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

bezpłatna porada

Wystarczy Twój jeden telefon do nas, aby uzyskać profesjonalną pomoc.

Nie pobieramy z góry żadnych opłat!

Zadzwoń  teraz to nie wymaga wysiłku, a może tylko pomóc.

Telefon 722 080 080, lub napisz do nas kontakt@krop.org.pl

In Category: Bez kategorii

Krajowy Rejestr Osób Poszkodowanych

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy pod tym wpisem. Bądź pierwszy!